Типи ламп Люмінесцентні лампи з трьохсмуговим люмінофором (1-3)

Володіють високою світловіддачею, добре відтворюють кольору, мають тривалий термін служби. У поєднанні з електронними стартерами світловіддача, термін служби і світловий комфорт підвищуються.

Лампи типу Т5 діаметром 16 мм можна експлуатувати тільки спільно з стартерами. Всі люмінесцентні лампи з трьохсмуговим люмінофором і стартерами забезпечують регульовану інтенсивність світла.

Компактні люмінесцентні лампи (4-10)

Володіють тими ж властивостями, що і люмінесцентні лампи з трьохсмуговим люмінофором. При їх використанні разом з електронними стартерами істотно підвищуються світловіддача, термін служби і світловий комфорт, забезпечується можливість регулювання інтенсивності освітлення. В деяких версіях (9,10) стартери вбудовані. Компактні люмінесцентні лампи вимагають на 80% менше енергії, ніж лампи розжарювання, а термін їх служби значно довше.

Галогенні лампи 230 В (11-15)

Джерела приємного білого світла. Забезпечують гарну передачу кольору. Термін їх служби більше, ніж у ламп розжарювання, світлова віддача вище. Придатні для регулювання інтенсивності. Можуть випускатися у вигляді ламп-відбивачів.

Низьковольтні галогенні лампи 12 В (16,17)

Джерела приємного білого світла. Гарантують дуже гарну передачу кольору. Для їх експлуатації потрібно трансформатор, знижує напруга до 12 В і дозволяє тим самим регулювати інтенсивність освітлення. Лампи з інфрачервоним покриттям при аналогічному світловому потоці споживають на 30% менше енергії.

Світлодіодні лампи (18,19)

Використовуються в лампах різних форм, споживають надзвичайно мало енергії, володіють високою стійкістю до ударів і терміном служби до 50 000 ч. Випускаються у вигляді ламп класичної форми з різьбовими цоколями ?27 або ?14 (частково з можливістю регулювання освітленості). Мають вбудований пристрій управління і можуть легко замінити звичайні лампи розжарювання.