Відновлення старої чавунної ванни з допомогою акрилу Немає, мабуть, потреби говорити про те, що поверхню старої чавунної ванни, як і будь-яка інша поверхня, з плином часу стала покриватися тріщина або сколами, стала шорсткою на дотик.

Проблема тут в нетривкому емалевому покритті – з часом вона зношується. Але що робити, якщо ванна зносилася, але купувати нову зараз не представляється можливим?

Відповідь проста – можна і потрібно проводити реставрацію. Звичайно, такий захід не зможе продовжити життя ванні на дуже довгий час, але зате це допоможе виграти час для заощадження коштів на придбання нової сантехніки.Провести реставрацію ванни з застосуванням акрилу можна двома способами.

#10004; Перший називається "наливна ванна", і в ньому використовується рідкий акрил. Полягає цей метод в нанесенні на поверхню ванни рідкого акрилу. Перед тим, як починати таку обробку, необхідно провести зачистку поверхні старої ванни, обробити її обезжиривающими засобами, а потім вже проводити безпосередню реставрацію. Починати її варто верхніх бортів, за яким акрил буде сам стікати вниз. На основі рідкого акрилу випускають дуже схожий з ним матеріал, іменований стакріл. Він відрізняється рядом чудових властивостей, наприклад, стакріл має зносостійкість, а також стійкість до впливу хімічних речовин або бактерій, крім того, головною його характеристикою є ударостійкість. Методом наливної ванни можна легко користуватися при проведенні реставрації ванни в домашніх умовах. Крім того, така процедура легко видалить дефекти, з якими ванна була випущена в продаж, наприклад, всі нерівності, що виникли внаслідок не зовсім правильного нанесення емалі, після обробки рідким акрилом просто зникнуть.

#10004; Іншим методом, при якому використовується акрил в одному з його проявів, є метод, іменований "Ванна в ванну". Назва знову добре відображає суть процесу реставрації. З акрилу виконується точна копія старої ванни, яка потім встановлюється в неї і кріпиться за допомогою мастики або спеціально використовується в таких випадках піни, до складу якої входять два компоненти. В результаті після такої реставрації стару чавунну ванну можна навіть не відрізнити від нової акрилової. Але перш ніж починати реставрацію, ванну потрібно до неї підготувати. Для початку необхідно ретельно промити її і відчистити з застосуванням досить сильного або агресивного миючого засобу, що в підсумку призведе до її максимального знежирення. Потім поверхню зачищають, використовуючи болгарку і насаджений на неї шліфувальний круг або використовуючи дриль з особливою насадкою. Необхідно досягти максимальної шорсткості ванни. А потім вже можна приступати безпосередньо до процесу реставрації.