Причини почервоніння листя груші Досить часто зустрічаються ситуації, коли молоде деревце груші після декількох років гарного росту і плодоношення, раптом покривається червоністю на листках.

І якби справа була просто в порушенні зовнішнього вигляду: за подібною аномалією зазвичай слід подальше всихання і погибель.

Щоб знати, яким чином спасти рослина, важливо знати основні причини даного явища:

1. Прищепа і підщепа не підходять. При купівлі щепленого саджанця на руках існує величезні ризик отримати на руки бомбу уповільненої дії: подібна проблема може проявитися не обов'язково відразу, часто бувають випадки, коли проходить достатня кількість років. Зазвичай несумісність може осягати підщепа клонового типу: лікування в подібній ситуації немає, доводиться викорчовувати хворе дерево і садити нове. Щоб уникнути подібних неприємностей краще всього купувати щеплені саджанці у великих перевірених розплідниках.

2. Фосфорне голодування. Це проявляється в нерівномірності почервоніння листя груші, яке зазвичай починається з нижньої сторони листків. Дуже часто це явище супроводжується скручуванням листя всередину. Для вирішення подібної проблеми застосовуються мінеральні добрива, які вносяться з середини весни до середини літа, з періодичністю в 2-3 тижні. В якості харчування в даному випадку застосовується амофос.

3. Висока вологість грунту. Якщо грунт на даній ділянці сильно зволожений з-за близькості грунтових вод, чи з іншої причини, це виливається в почервоніння листя груші. Якщо причина надмірної зволоженості ділянки в постійне підтоплення талими та осадовими водами, то необхідно обладнання дренажних канавок. Якщо ж мова в наявності близько розташованих ґрунтових вод, то деревце доведеться пересадити на більш суха ділянка, розташованих на узвишші.

Причини почервоніння листя груші

4. Заглиблена посадка. Груша при посадці дуже погано переносить надмірне заглиблення: це призводить до загнивання і загибелі кореневої системи рослини. Цей процес обов'язково проявиться у вигляді почервонілих листя. Якщо саджанець був посаджений не дуже давно, можна, обережно підкопавши його з усіх сторін, підняти на необхідну висоту. Досвідчені садівники здатні таким чином піднімати дерева, що ростуть 5-7 років.

5. Хвороби. Якщо причина почервоніння листя хвороби дерева, це зазвичай можна визначити за фрагментарності червоних плям. Найчастіше це проявляється у випадку поразки дерева чорним раком або грибком: лікування проводиться у відповідності з поставленим діагнозом.