Водойми у вашому саду своїми руками Здавалося б, водойма на дачі - що може бути красивіше? Однак є один мінус - тепла вода дуже приваблює комарів і мошок, і у вечірній час краще буде перенести посиденьки в іншу область ділянки.

Якщо ж цей факт вас не лякає, то можете сміливо приступати до створення водойми.

Конфігурації водойм

Подібні ставки мають кілька конфігурацій: зовсім невеликі озерця, що входять в ландшафтну композицію; неглибокі водойми з фонтанами, потічками і водоспадами; озера, куди запускають рибу; і, звичайно, басейни. Звичайно ж, хочеться всього і відразу - і рибки щоб плавали й можна було купатися.

Водойми у вашому саду своїми руками
Водойми у вашому саду своїми руками

Однак не все так просто. Для рослин і риб потрібні одні умови, а для купання зовсім інші. Водоймище для купання краще розташовувати під навісом і встановити в нього фільтри для очищення води. Тому що інакше у нього буде потрапляти листя, мошки і комарі, буде утворюватися іл. У такому разі басейн може стати розсадником хвороб. Рослини потребують в особливому мікрокліматі. Та й фінансово ставок обійдеться набагато дешевше басейну.

Самий простий і швидкий спосіб зробити ставок - взяти в основу стару ванну. Краще вибирати об'ємом більше т. к. в маленьких вода швидко висихає. І якщо ви рідко приїжджаєте на дачу, то рослини в ставку можуть загинути. Розташувати такий водойма краще в тіні, і бажано не в низині. Для цього необхідно вирити яму, яка буде вище рівня ванни приблизно на 30 см, і опустити її туди. Далі, в проміжок між ванною і грунтом насипаємо пісок і ущільнюємо його, потім знімаємо дерен по периметру ванни і обкладаємо краю камінням.

Також для більшої правдоподібності можна посадити в ставок рослини. Для цього наносимо на дно розведене з водою суху глину. Можна відразу закріпити в ній коріння рослин. Навесні помістіть у ванну цибулину водної лілії, і влітку вона зацвіте. Однак на зиму краще прибрати її в підвал, помістивши у відро з водою.

Альтернативний метод створення водойми

Водойми у вашому саду своїми руками
Ще одним спосіб створити штучний водойма - це взяти готову пластикову форму. В даному випадку потрібно добре замаскувати краю, щоб виглядало правдоподібно. Такі ємності бувають як прості, так і багаторівневі. Безперечно, другі виглядають цікавіше, проте, їх важче монтувати.

Найчастіше садівники створюють водойми, вистилаючи їх дно плівкою. Її товщина - близько 1 см, вона буває різних кольорів: блакитного, синього, зеленого, а також коричневого. Такий матеріал служить до 10 років.

Варіантів створення водойм безліч. Який реалізовувати - вирішувати вам. Але однозначно, озеро з композицією з квітів та каміння помітно пожвавить і прикрасить ваш ділянку.