Поради щодо вибору ручного фрезера Використання ручного фрезера набагато полегшують роботу з деревиною, значно збільшуючи швидкість її обробки. Сам по собі цей електричний інструмент досить складний, так і в продажу представлений в дуже широкому спектрі різновидів.

Кожна з моделей має свої сильні або слабкі сторони, тому при виборі підходящого для себе варіанту слід враховувати специфіки передбачуваного використання.

Як правило, при купівлі ручного фрезера рекомендують звернути увагу на наступні моменти:

1. Потужність. Не варто розмінюватися на більш дешеві малопотужні варіанти, адже в такому випадку обробляти канавки великої глибини інструмент не зможе. Також це стосується здатності зняти певний шар деревини за один прохід.

2. Точність. Якщо фрезер вибирається для заняття професійною діяльністю, а не для побутових потреб, то допустима похибка системи установки не повинна перевищувати показник 0,5 мм.

3. Комплектація. Низькоякісний дешевий інструмент завжди комплектується малою кількістю запасних фрез, а патрубок для пилососа потроєний дуже незручно. Професійний інструмент завжди супроводжується набором добротних фрез і пристосуваннями високої точності.

4. Опції. Сюди входить можливість збільшувати або зменшувати число оборотів мотора і функція плавного пуску. Справа в тому, що для різного матеріалу і швидкість обробки відрізняється, а плавність пуску позначиться на терміні придатності використовуються фрез, і відсутності сильних ривків при використанні великої фрези.

5. Спосіб замін фрези. Це можуть бути або затискні гайки, або спеціальні фіксатори на руховому валу. Також рекомендується звернути увагу на наявність стопорного механізму, якщо заміна фрез проводиться часто.

6. Ліфт. Ця функція відповідає за глибину здійснюється порізки, а також за її стійкість. Побутові фрезери відрізняються наявністю одного регулятора глибини ліфта, а у професійних моделей їх два – грубої і точної настройки. В такому разі похибка не перевищує 0,01 мм, що і відображено на відповідній шкалі.

Поради щодо вибору ручного фрезера

7. Наполеглива планка. Це пристосування є в комплекті будь-якого ручного фрезера, проте в побутових моделях її регулювання здійснюється виключно за рахунок гвинтів на підошві механізму, а у фахових є ще додаткові виносні ручки регулювання.

8. Патрубок для пилососа. Це пристосування дає можливість вчасно відводити пил, що виникає при роботі фрезера у великій кількості. Слід звернути увагу, щоб він розташовувався зручно, не закриваючи огляд.