Який термостат для системи опалення краще Для того, щоб уникнути аварій в роботі автономної опалювальної системи, а також забезпечити її безперебійність і економічність, застосовуються термостати.

Завданням цього контрольно-вимірювального приладу є відстеження температури енергоносія або повітря за допомогою виносних або вбудованих датчиків. Якщо показник температури починає перевищувати заданий, термостат посилає сигнал в електронну систему котла, яка відключає його до того моменту, поки температура не знизиться до зазначеного показника.

Даний прилад дозволяє досягати рівномірності в обігріві житла, шляхом постановки необхідного температурного режиму. Це дає можливість значно економити кошти шляхом виключення зайвої витрати енергоресурсів.

За типом розміщення термостати поділяються на локальні і віддалені. Прилади локального типу розміщуються безпосередньо на котлі і займаються контролем споживання пального речовини і вимірюванням температури теплоносія. Локальні термостати дешевше, але фактично не реагують на зміни кімнатної температури.

Віддалені, або кімнатні термостати вимірюють температуру теплоносія, так і температуру в опалювальному приміщенні, працюючи за допомогою двох датчиків. Зіставляючи ці параметри, прилад посилає регулюючі сигнали на систему керування котлом.

В залежності від способу зв'язку між термостатом і датчиками пристрої бувають дротові і бездротові. У провідній системі обмін інформацією здійснюється з комутаційним разветвлениям, що найчастіше буває в термостатах локального типу. Бездротові прилади зчитують інформацію з віддалених датчиків, використовуючи бездротовий зв'язок. Вони коштують дорожче дротових аналогів, але в процесі експлуатації ця різниця цілком виправдовується за рахунок більшої економії енергоресурсів, адже бездротова система більш точна змін до кімнатної температури.

Який термостат для системи опалення краще

Спосіб управління термостатами може бути двох видів. Аналоговий спосіб передбачає установку показників ручним способом, після чого система дотримується заданих показників до наступної установки. Цифровий метод передбачає можливість програмувати функціонування реостата, ставлячи її в залежність від часу доби або температурних показників, що знімаються датчиками на вулиці. При цьому досягається максимальна ступінь енергозбереження.