Вибір шлангу для поливу на дачі Найважливішим заходом щодо догляду за зеленими насадженнями на дачі є їх своєчасний полив: як відомо, атмосферні опади відрізняються своєю безсистемністю, тому дуже важливо подбати про наявність страхувального поливального обладнання, складається з насоса та шланга.

Крім поливання городу, саду і газону в посушливі період, поливальні шланги ефективно застосовуються для миття садових доріжок та інших елементів на ділянці, не кажучи вже про обов'язкову миття машини.

Вибираючи розмір шланга, в облік беруться показники напору води. Найчастіше використовуються шланги діаметром ? дюйма, розраховані на високий тиск в системі. Вироби діаметром ? дюйма більше підійдуть в тих випадках, коли полив здійснюється з центральних водних комунікацій.

При виборі підходящого для себе шланга на дачу рекомендується звернути увагу на один з наступних видів:

1. Армований гумовий. Є найпопулярнішим шлангом на дачних ділянках: може мати діаметр як ?, так і ? дюйма. Для підключення до водопровідної системи є спеціальний штуцер і хомутик з металу. Для зручності змотування подібного шланга може застосовуватися спеціальна поливальна котушка. Гумові армовані шланги відрізняються міцністю, еластичністю, відсутністю зламів.

2. Напірний. Зветься також поливального рукави, відрізняючись високою міцністю при незначній еластичності. Відрізняється тривалим терміном експлуатації, незалежно від інтенсивності використання. Напірні шланги дуже часто застосовують в системах автополиву, їх сміливо можна закопувати в землю без небезпеки пошкодження.

3. Гофрований. Виготовляється з пластика і відрізняється хорошою міцністю, підходячи для щоденного використання. Наявність гофрованого малюнка оберігає шланг від скручування і заламування.

4. Одношаровий. Найпростіший варіант з гуми, що є досить проблемним виробом, унаслідок слабкої стійкості до температурних коливань, схильності скручуватися і заламуватись. Робота з такими шлангами досить незручна, купуються зазвичай з-за низької ціни.

5. Нейлоновий. Відрізняється невеликим діаметром прохідного отвору. Зазвичай застосовується там, де для поливу використовуються водопровідна вода слабкого напору. Відрізняється відмінною гнучкістю, перевершуючи за цим показником вироби з пластику.

6. Поліуретановий. Остання розробка в даній сфері, які мають посиленою міцністю, еластичністю і здатністю змінювати довжину при необхідності, шляхом від'єднання окремих ділянок шланга.