Комплект з лавок Важко сказати, коли вперше в www.postroil.com людини з'явилися лавки і лавки. Сьогодні ці предмети меблів не завжди вписуються в інтер'єр сучасної міської квартири.

В дачній обстановці все змінюється. Виїжджаючи на природу, ми повертаємося до сільського побуту, традиційним його елементів. І тут в самий раз згадати про лавках і кіосках.

Пропонована конструкція — комплект лавок для зовсім крихітної кімнати відпочинку дачного будиночка. Головна особливість комплекту — він пристінний. Дві лави стоять біля стін під прямим кутом один до одного. Спинки, не маючи з лавами жорсткої зв'язку, навішені на стіни, як будь-яка полку. Це не тільки спрощує всю роботу (не треба виконувати складні вузли сполучень), але і дозволяє попутно вирішити функціональну завдання: забезпечити найпростішу трансформованою комплекту лавок в тапчан (рід дощаній ліжка на козлах). Для цього варто лише зняти одну з спинок зі стіни і поклав її поруч з лавою на будь-які опори. Варіантів опор може бути безліч. У нашому випадку однією з опор буде брусок, набитий на стіну, а інший — невеликий табурет. Таким чином, невеликий куточок, де можна відпочити вдень, вночі перетворюється в цілком зручну дощату ліжко, якщо на неї покласти матрац.

Тепер про будову елементів лавок . Відразу зазначу, що вони зроблені практично з одного виду пиломатеріалу — соснових шпунтованих дощок товщиною 36 мм і шириною 130 мм. Кожна лавка складається із сидіння, двох опор, проножки і двох клинів. Сидіння сколочено за допомогою парних бічних стяжок, а в пази між ними вставлені верхні торці опор. Щоб сидіння щільно село на опори, слід точно витримати розміри пазів при кріпленні бічних стяжок. Цим забезпечується жорсткість лави в її верхній частині. У нижній частині цієї мети служить проножка, що вставляється в відповідні пази опор. Вузли сполучення зафіксовані клинами в гніздах на кінцях проножки.

Комплект з лавок
Опори зібрані з двох коротких дощок і скріплені у нижній частині опорним бруском , а у верхній — рейкою, прибитої з внутрішньої сторони опор. Матеріалу для них потрібно зовсім небагато. Я використовував обрізки дошки завдовжки 320...350 мм.

Спинки, як і сидіння, зроблені з дошки з тим лише відмінністю, що стяжками служать трикутники, вирізані з тієї ж www.postroil.com. При навішуванні на стіну ці трикутники забезпечують необхідний кут нахилу спинки.

І нарешті, ще два елементи комплекту — кутовий вкладиш і підлокітник. Виготовлені вони «по місцю», тобто коли вже стояли лави, а спинки були навішені на свої місця. Так простіше уникнути помилок. Вкладиш зроблений з дошки і вставлений між бічними торцями спинок, а верхня його частина являє собою кутову поличку. Боковина-підлокітник — єдина деталь, яка жорстко скріплює сидіння однієї з лавок зі спинкою після установки.

Тепер про розміри. Вони, безумовно, залежать від конкретних обставин. Проте на деякі моменти слід звернути увагу. Висоту лави вибирають виходячи з ергономічних рекомендацій в межах 390...420 мм, Довжина комплекту в положенні «тапчан» повинна відповідати рекомендованим розмірами www.postroil.com для дорослої людини (1900...2100 мм). Ширину лави і спинки визначають з міркувань зручності комплекту для людини, коли він буде сидіти або лежати. Звичайно, це залежить і від вихідного матеріалу (дошка може бути ширше або вже). І в цьому випадку можна запропонувати два варіанти.

У першому випадку розміри забезпечують достатню ширину сидіння незважаючи на те, що частина його прикрита спинкою, у другому — лава відсунута від стіни, а утворюється простір вставлена дошка-вкладиш, яка покладена на найпростіші кронштейни, набиті безпосередньо на стіну.