Як пофарбувати меблі з ДСП Придбання нової меблів є найбільш радикальним варіантом зміни інтер'єру. Але найчастіше придбання таких товарів виявляється неймовірно витратною. Якщо стара меблі виготовлені з ДСП, їй можна повернути колишній вигляд за рахунок фарбування.

Тоді не доведеться витрачатися на покупку нових предметів інтер'єру. Головне, щоб сама технологія фарбування була повністю дотримана.

Як підготуватися до фарбування меблів з ДСП

Фарбувати такі меблі буде зручніше, якщо попередньо її розібрати. Корпусні меблі розбирається дуже просто, тому проблем в цьому випадку бути не може. Далі поверхню ДСП ретельно зачищається наждачним шкіркою. Така обробка дозволить видалити раніше нанесений ламінований шар, який не дозволить фарбі закріпитися на підставі. Щоб прискорити роботу, можна використовувати для зняття ламінату і ручну шліфувальну машинку.

При сильному зносі на ДСП можуть виникати тріщини і відколи. Позбутися від них перед фарбуванням вкрай необхідно. З цією метою використовується шпаклівка для деревини. Такий матеріал наноситься на місця пошкоджень шаром, достатнім для вирівнювання поверхні плити ДСП. Коли шпаклівка просохне, можна переходити до нанесення фарби.

Як пофарбувати меблі з ДСП
Як пофарбувати меблі з ДСП

Як нанести фарбу на меблі з ДСП

Щоб лакофарбовий матеріал не потрапив на торці ДСП плит, ці ділянки необхідно захистити. Для захисту підійде звичайна монтажна клейка стрічка. На лицьову і внутрішню поверхні плит фарба наноситься валиком. Краще наносити матеріал дуже тонким шаром, але кілька разів. Тоді фарбування вийде найбільш рівномірною. Після висихання матеріалу з торців знімається клейка стрічка. Якщо їм потрібно надати більш естетичний вигляд, на них встановлюється декоративна кромочная стрічка. Вона також вбереже меблі від пошкоджень.

Як захистити меблі від подряпин

Фінішним заходом по перефарбовуванню ДСП меблів стає нанесення прозорого лаку. Він дозволяє вберегти предмети інтер'єру від подряпин і інших пошкоджень. Прозорий лак краще наносити мінімум в два шари. Коли останній шар висохне, поверхню залишиться акуратно зашліфувати дрібнозернистою шкуркою. Після виконання описаних дій потрібно тільки зібрати меблі ДСП назад.

Якісна фарбування дозволить збільшити експлуатаційний термін меблювання, а також збереже сімейний бюджет. Тому завжди можна скористатися подібним варіантом, адже фарбування меблів – процедура нескладна.