Як вибрати інверторний зварювальний апарат Технічна сфера продовжує розвиватися й удосконалюватися, що торкнулося і зварювальних апаратів. Надійні, але громіздкі і важкі радянські агрегати зараз замінюються сучасними моделями постійного струму, про особливості яких йтиметься в цій статті.

elektroezhik.com.ua - унікальне обладнання, яке не раз вас виручить.

Як вибрати інверторний зварювальний апарат

Інверторні апарати можуть використовуватися як в будівельних інтересах, так і при ремонті автомобілів. Що стосується роботи в побуті, то в цьому випадку турбуватися нема про що – технічних характеристик обладнання предостатньо.

Технічні характеристики

Звичним вважається той апарат, який складається з трансформатора. Завдяки струму великої сили запускається і підтримується робота зварювальної дуги. Метал, розплавляючись, створює досить міцний шов на місці з'єднання.

Що стосується інверторного зварювального апарату, то принцип дії у нього аналогічний, однак, струм виробляється безпосередньо інвертором. Живиться обладнання від електричної мережі, напруга якої може бути 220 або 380 Вт.

За розмірами інверторний апарат в рази менше класичного трансформаторного пристрою, але вироблюваного струму достатньо для того, щоб підтримувати стабільну дугу.

Особливість інверторного зварювального апарату полягає в тому, що він здатний змінювати параметри струму з тією метою, щоб вирішувати найрізноманітніші завдання.

Як вибрати інвертор

При виборі зварювального інвертора, слід відштовхуватися від його основних технічних характеристик, серед яких: гарячий старт, антиприлипання при запуску, форсаж дуги, ефект примерзання. Саме за цими даними можна відрізнити інверторний апарат від дугового.

Якісний інверторний апарат той, який оснащений потужним вентилятором. Їх задача в тому, щоб не дати пристрою перегрітися, але, поряд з цим, вони накопичують чимало пилу із зворотного боку. І чим могутніший буде вентилятор, тим більше пилу притягнеться до пристрою. У зв'язку з цим, немає необхідності платити більшу вартість за потужну модель вентилятора, адже рано чи пізно доведеться очищати інвертор від пилу.

Варто врахувати, що інвертор здатний перетворювати електричний струм і утримувати його в необхідному діапазоні. З цієї причини важливо, щоб обладнання було оснащене вбудованим елементом захисту від стрибків напруги. Рекомендований рівень захисту – від 20 до 25%.

Пристрій, оснащений такими показниками, може бути використано для роботи на виробництвах. Що стосується побутового використання, то в цьому випадку показник захисту може бути від 10 до 15%.

Але, необхідно пам'ятати, що якісну зварювальну роботу забезпечує не тільки сам апарат, але і грамотно підібрані витратні матеріали. В залежності від методу зварювання слід підбирати ту чи іншу зварювальний дріт.

Сучасний інверторний зварювальний апарат складається з джерела постійного струму перетворювача струму, ключів перетворювача, регулятора струму і реле.