Вакансії столяра в Санкт-Петербурзі 'сучки' і 'відмінно' Чи знаєте ви, звідки в російській мові взявся вираз «без сучка і задирочки»? Це дуже стара приказка виникла завдяки теслярам. Оглядаючи вистругану дошку, вони відзначали якість матеріалу, відсутність вад деревини (сучків), а також професіоналізм майстра, не допустив нерівностей, задирок (задирок).

Добре б і взаємини майстрів деревообробки з роботодавцями будувалися гладко, без всяких неприємностей. На жаль, повною мірою це поки не виходить.

А головна «задоринка» у цьому сегменті ринку праці зараз – помітне зниження попиту на кадри. Порівняно з минулим влітку кількість вакансій столяров в Петербурзі скоротилося більш ніж на сорок відсотків. І оскільки попит на робочі руки падає, у роботодавців немає серйозної мотивації до підвищення зарплат. Сьогодні в спеціалізованих виданнях по працевлаштуванню столярам пропонують винагороду від 17000 (мінімальне) до 50000 (краще стартове), а в середньому вона становить 38750 рублів. Правда, це на три відсотки краще, ніж у червні минулого року, проте на п'ять відсотків гірше, ніж у листопаді 2016-го.

Зрозуміло, всім нам хочеться кращого, більш забезпеченого життя. Але давайте дивитися на ситуацію об'єктивно: ринок продовжує стагнувати, люди звикають триматися за наявну роботу, і роботодавці вже не відчувають потреби у що б то не стало перекуповувати фахівців один в одного.

Втім, приємна новина для столярів у нас теж є: наприклад, удвічі скоротилася кількість пропозицій зарплат менше 30 тис. рублів, а ось зарплати від 40 тисяч претендентів вакансії столяра в санкт-петербурзі стали пропонувати в два рази частіше.

Подавачі оголошень конкретизують, який саме досвід столяра їх цікавить: у виробництві корпусних меблів, виготовленні сходів, дверей, оформленні інтер'єрів з дерева цінних порід...

Рівно в половині всіх оголошень до претендентів пред'являється вимога вміти читати креслення, в деяких випадках – працювати за ескізами, тобто самостійно розраховувати і викреслювати дерев'яну конструкцію. Близько третини роботодавців висловлюють побажання, щоб кандидат мав навички в суміжних спеціальностях. Найчастіше столярові пропонують поєднувати свої безпосередні обов'язки з функціями тесляра, цінується також готовність виконувати роботу маляра по дереву, шліфувальника, а іноді – такелажника і пакувальника.

У кожної третьої компанії, перш ніж прийняти кандидата на роботу, хотіли б зрозуміти, що він за людина (причому тут можна угледіти певний лібералізм кадровиків, бо робота монтажником передбачає відбір претендентів за особистим якостям кандидатів у 90% випадків). Найбільш типові побажання до столяра – це відповідальність, уважність, старанність і акуратність, цінується також креативність і мобільність.

У 86% вакансій столярам пропонується відрядна та відрядно-преміальна форма оплати праці, хоча при бажанні можна знайти і погодинну оплату, але з досить скромними розцінками. Оформлення по Трудовому кодексу претендентам обіцяють менше половини роботодавців (для порівняння: вакансії касира в санкт-петербурзі припускають оформлення по ТК в 94% випадків). Такі бонуси, як ДМС, дотируемое харчування, забезпечення житлом, сьогодні зустрічаються дуже рідко, зате роботодавці роблять упор на близькість підприємства до метро, світлі, добре обладнані цехи, сучасні верстати, а головне – на своєчасну виплату заробітної плати.