Як захистити квітники від комах-шкідників Мати красиві ефектні квітники на своїй присадибній ділянці не так просто, адже доводиться проводити постійні роботи по харчуванню та захист декоративних рослин.

Особливо досягають успіху в своїх атаках на квітники різні шкідливі комахи, окремих випадках здатні помітно погіршити стан рослин.

У нашому регіоні в атаках на квітники найчастіше бере участь наступна живність:

1. Листова попелиця. Один з найпоширеніших шкідливих комах, особливо йдеться про зеленою і чорною попелиці. Цей дрібний шкідник стає помітним зазвичай в разі великого скупчення. Найпростішим методом боротьби з попелиць є звичайна струмінь води, здатна збивати комах на землю. Цей шкідник досить теплолюбний, і в разі похолодання починає гинути. Попелиця зазвичай атакує молоді ніжні стебла і листки, а при їх подальшому огрубінні починає втрачати до них інтерес. Найчастіше скупчення шкідника можна помітити на ніжних кінцях рослинних пагонів.

2. Павутинні кліщі. Ще менш помітне комаха, ніж попелиця, яка подається виявленню лише при значних скупченнях. Ознакою життєдіяльності павутинних кліщів є більш світле забарвлення листя в сукупності з появою на них павутини. Цей шкідник дуже любить сухе жарке повітря. Метод боротьби з кліщем передбачає засвоєння рослинам інсектицидів, так як при простому кроплении комаха гине тільки при безпосередньому контакті з отрутою. Слід сказати, що яйця павутинного кліща в основному стійкі до отруйних речовин. Тому, лише при наявності інсектицидів безпосередньо в рослинній м'якоті здатне знищувати даних шкідників.

Як захистити квітники від комах-шкідників

3. Пемфиги і щитівки. Цих шкідливих комах відрізняється особлива стійкість до всіх отруйних речовин, завдяки наявності у них щільного панцира і вовни. Тому ефективним залишається лише вищезгаданий метод введення отруйних речовин соки самої рослини. Щоб цього домогтися, потрібно кілька повторних обробок уражених рослин, з тижневими інтервалами.

4. Білі мушки. Ці дуже дрібні істоти приносять все більшої шкоди декоративним рослинам. Пошкоджуючи листя, вони здатні швидко переміщатися по повітрю в разі найменшої небезпеки. Якщо поразка цими комахами значне, допоможе тільки обприскування рослин відповідними речовинами, що здійснюється в декілька заходів.