Дощана підлога - повернення до витоків Розвиток будівельного ринку та розширення асортименту товарів стали витісняти натуральні матеріали для підлогового покриття. Однак, після того, як кілька років експлуатації модних і стали популярними покриттів, таких як лінолеум, плитка, ламінат та інші, деякі домовласники повертаються до використання дощатих підлог.

З іншого боку, все ще збережений стереотип дефіциту товарів і бідності минулих часів. Багато хто вважає, що в пристойному будинку дошки на підлозі будуть виглядати дуже дешево, що підлогу здатний скрипіти, а дошки розсихатися. Хоча усіма цими недоліками володіє і звичайний паркет.

Дощана підлога: переваги

Як би там не було, але підлогове покриття стає більш затребуваним в даний час, ніж кілька десятиліть тому. Попит на монтаж дерев'яного підлогового покриття зростає завдяки сучасним способам обробки пиломатеріалу для підлоги і його монтажу. Сучасні технології дозволяють більш тривалу і якісну експлуатацію дощатої підлоги, який може виглядати досить ефектно.

В даний час домовласник може вибрати різні варіанти обробки свого житла, але прагнення до комфортності змушує повертатися до природних матеріалів.

Перевагами дощатих підлог є їх натуральність, міцність, низька теплопровідність і, що дуже істотно, безпека. Останнє передбачає відсутність надто гладкої поверхні, тобто ковзання. До того ж таке підлогове покриття не вимагає особливого догляду. При тому, що алергія стає більш частим захворюванням, слід знати, що дерево не є алергеном і тому використання дощатої підлоги в дитячих кімнатах цілком виправдано.

Монтаж статевих рейок

Дощана підлога - повернення до витоків
Фахівці радять починати монтаж підлогового покриття в кінці опалювального сезону, щоб у приміщенні зберігалися постійна температура та рівень вологості повітря. Дошки для підлогового покриття слід вибирати ретельно, переглядати кожну окремо по всій довжині. Якщо забудовник планує покривати підлогу лаком, то необхідно звернути увагу на щільність структури деревного полотна.


Монтується дощана підлога за такими етапами робіт:
- обробка антисептиком всього деревного матеріалу;
- установка лад;
- укладання статевих рейок;
- кріплення статевих рейок в паз і спеціальним кріпленням;
- шліфування, шпаклівка;
- монтаж плінтусів;
- декоративна обробка;

Зовнішня ефектність дощатого статі може бути досягнута за допомогою його декоративної обробки. Дизайнери інтер'єрів пропонують різні рішення, які поєднуються із обраним стилем всього приміщення. У тому разі, коли тільки підлогу покривають лаком найбільш виграшний, оскільки можна використовувати декоративні вироби з дерева для наповнення інтер'єру.