Основні типи душових піддонів У зв'язку із зростанням популярності гідробоксів дуже актуальною є тема вибору підходящого душового піддону: дуже важливо, щоб він максимально добре вписався в інтер'єр ванної як за формою, так і за кольором.

Тільки після визначення для нього відповідного місця і установки можуть проводитися всі інші монтажні заходи щодо облаштування душової кабіни.

Основними типами душових піддонів є:

1. Чавунні. Дані емальовані вироби відрізняються міцністю і довговічністю. Значні вага може викликати деякі труднощі при транспортуванні, проте це великий плюс з точки зору стійкості всього боксу. Периметр чавунного піддона має набір опор, центральна ж частина залишається піднятою над підлогою.

2. Сталеві. Матеріалом для їх виготовлення виступає легована або нержавіюча сталь, з подальшою емалюванням. Порівняно з чавунними піддонами, сталеві більш легкі та дешеві. Головним недоліком є занадто великий шум при падінні на поверхню водного струменя. Схильні до швидкого пошкодження емалі.

3. Акрилові. Досить недорогі вироби, що і пояснює їх значну популярність. Здатні швидко нагріватися під час водних процедур, з часом не старіючи, і не темніючий. У продажу представлений значне різноманіття форм і забарвлень акрилових піддонів, що дає можливість досить легко підібрати найбільш відповідний варіант для своєї ванни і кабіни. Для того, щоб зміцнити конструкцію, використовується додаткове армування за допомогою центральної металевої опори.

Основні типи душових піддонів

4. Керамічні. За масивності і стійкості багато в чому нагадують чавунні вироби. Матеріалом для їх виготовлення служить санфаянс, що забезпечує їм значну зовнішню привабливість. Проте слід брати до уваги їх холодність і крихкість: випадкове падіння лійки або іншого металевого предмета швидше за все залишить на поверхні санфаянса помітний слід.

При виборі піддону слід звертати увагу на таку деталь, як наявність рифлення: воно може бути виконане у вигляді сіточки, промінчиків, пухирців, дрібних візерунків. Все це дозволяє зробити поверхню піддону не такою слизькою. Часто помилково вважають за краще гладкі піддони, які є більш травматичними. Що стосується глибини піддону, то вона також може бути обрана за індивідуальним бажанням, так як в цьому відношенні існують варіанти з плоскими, суперплоскими і глибокими конструкціями.