Як вибрати насосну станцію водопостачання для дому та дачі Насосна станція може використовуватися не тільки в приватних будинках, але і в багатоповерхових будівлях. Однак, якщо неправильно вибрати такий пристрій, її використання може нашкодити нерухомості.

Тому необхідно визначитися з асортиментом і способом установки.

Як вибрати насосну станцію водопостачання для дому та дачі

Від яких критерій відштовхуватися при виборі

Перше, від чого відштовхуються, вибираючи насосну станцію – її продуктивність (можливість викачування водяного об'єму на протязі часу). Не варто звертати увагу на моделі, продуктивність яких дуже велика, так як в цьому випадку будуть великі комунальні рахунки за електроенергію. Насосні станції доступні на сайті Будтех за наступним посиланням - stroyteh.ua.

Вибір насоса залежить від особливостей і характеристик свердловини:
• якої глибини шахта (вимірювання проводиться від нульового рівня грунту);
• який статичний рівень;
• динамічний рівень.

Потужність вибраного насоса повинна безпосередньо залежати від того, наскільки глибока шахта. Багато апарати призначені для роботи з джерелами, глибина яких близько 10 метрів. Звичайно, є і «глибинні насоси, здатні виробляти викачування води з глибини 15 метрів.
Дізнавшись різницю між динамічним і статичним рівнем, можна визначитися з добовою продуктивністю свердловини. Цей параметр також має значення при виборі конкретної потужності. Якщо вибрати дуже потужний насос, то його використання замулить не тільки свердловину, але і фільтр пристрою.

Вибір насосної станції

Конструкційно, станція складається з наступних елементів: сам насос, накопичувальна ємність і керуючий вузол. З допомогою останнього проводиться регулювання накопичення ємності, за що також відповідає насос. Коротенько, станція функціонує наступним чином: за допомогою насоса вода подається в ємність, а керуючий вузол регулює її наповнення, і коли вода дійде певної позначки, насос буде вимкнений. В процесі вода витрачається, і коли вона доходить до критичної позначки, насос включається і процес повторюється.

Потужність може бути будь-якою, як і натиск і фірма-виробник – всі насосні станції працюють за вищевказаною схемою і складаються з одних і тих же вузлів. В цілому, пристрої між собою різняться видами насоса і накопичувальної ємності.

Типи насосів

В першу чергу, вибираючи станцію, необхідно оцінити потужність насоса, які конструктивно поділяються на такі:
• мають вбудований інжектор;
• оснащені виносним інжектором;
• безінжекторние.

Перший тип насоса здатний виробляти викачування води з глибини 45 метрів. Вартість такого виробу на порядок вище інших, при цьому пристрій виробляє шум. Якщо ви плануєте придбання такої станції, то краще всього провести монтаж в кесон або в окрему прибудову.

Насоси з виносним інжектором працюють практично безшумно. Проте, варто відзначити, що пристрій такого плану чутливо до забрудненої рідини. Йому страшний пісок та мул.

Третій тип насосів також працює, практично не проводячи шуму, при цьому, споживає мало енергії. Але застосовується такий насос при невеликих колодязів, глибина яких не перевищує 10 метрів. До того ж вартість такого виробу досить висока. В експлуатації він також складніша.