Основні фактори при виборі фундаменту для будинку з бруса При будівництві заміських додому все більшою популярністю користуються будинки з бруса. Це пояснюється їх економічністю, екологічністю, зручністю і красою.

Подібний тип матеріалу передбачає зведення як невеликих одноповерхових будівель, так і котеджів з балконами, мансардами, оригінальними дахами. З цієї причини актуальним питанням при будівництві будинку з бруса є вибір типу фундаменту, є несучою та опорною частиною будинку, що визначає надійність всього будови. Тому до процедури вибору відповідного типу необхідно підійти зі всякою серйозністю.

Будинки з деревини володіють невеликою вагою, тому при будівництві подібних будов частіше всього застосовують фундамент стовпчастого, палевого або стрічкового типу. Щоб підібрати найбільш відповідний варіант для конкретного будови, необхідно зібрати і вивчити певні параметри як самого майбутнього будинку, так і експлуатаційних умов. Після вивчення зібраних показників і відбувається остаточний вибір на користь того або іншого виду.

Найбільшою важливістю при визначенні типу фундаменту мають наступні параметри:

#10102; Особливості грунту. Від виду грунту буде залежати навантаження на бічні площини підстави. Зазвичай під час промерзань або рясних дощів тиск збільшується в тій мірі, в якій ґрунт вбирає в себе вологу. Цей показник називається «пучиность», і за цим критерієм грунт поділяється на дві основні групи:
#10004; Пучинистая. Глиниста, суглинистий земля. Дрібнозернистий пісок, містить високий відсоток пилу.
#10004; Непучинистая. Пісок середньої і крупної зернистості, грунт з вмістом гравію.
Також враховуються такі критерії, як тип структури і пористості, і те, наскільки близько до поверхні підходять грунтові води.

#10103; Розрахунок навантаження. При зведенні будівлі з бруса своїми силами, необхідно прорахувати ступінь усадки, враховуючи тип грунту. Усадка повинна мати мінімальні показники. Під час розрахунків береться до уваги як загальна маса вдома, так і нормативні тимчасові навантаження, характерні саме для цієї кліматичної зони. Ці розрахунки досить складні, тому краще з цього питання звернутися до професіонала.

#10104; Вибір типу фундаменту. Взявши до уваги отримані показники, необхідно вибрати саме той вид фундаменту, який буде давати найнижчу усадку будинку такої маси в конкретній ситуації з грунтом і кліматичною зоною. Кожен з видів підстав володіє певним переліком характеристик, вивчивши які й приймається остаточне рішення.