Процедура фарбування чавунного радіатора Господарі будинків і квартир, обладнаних чавунними радіаторами повинні бути готові до необхідності періодичного фарбування батарей. Процес цей досить складний, тому може бути цілком реалізований і самостійно.

Першим ділом потрібно придбати відповідну фарбу, адже в даному випадку знадобиться особливий матеріал, відмінно справляється із специфічними умовами експлуатації – стабільний вплив високої температури. При цьому при нагріванні фарба не повинна розм'якшуватися, бути стійкою до стирання, і надавати радіаторів хороший декорирующий вигляд.

Найчастіше чавунні радіатори фарбують такими фарбами:

1. Алкідна емаль. Добре витримує температурний режим в районі +90 градусів, при цьому не відшаровуючись і не вздуваясь. Однак після фарбування батареї в приміщенні якийсь час буде зберігатися запах емалі, яка досить швидко починає жовтіти.

2. Акрилова емаль. Дуже швидко сохне, не залишаючи ніякого запаху. Колір тримається досить довго, відтіняюча база також велика. Однак існують певні обмеження по температурі – при покупці потрібно уважно вивчати інструкцію.

3. Акрилова емаль на розчиннику. Перед нанесенням не вимагає попередньої підготовки підстави. Підвищену температуру переносить досить добре, зберігаючи свій колір тривалий час. Проте слід врахувати, що тонуванні даний матеріал не піддається.

Сам процес фарбування радіатора здійснюється в такій послідовності:

1. Підготовка. Спочатку поверхня обробляється засобом для зняття старої фарби: витримавши вказаний в інструкції період, за допомогою наждачного паперу проводиться зачистка підстави. У разі, якщо окремі ділянки триматися дуже міцно, сильно старатися не варто: новий матеріал добре їх закриє.

2. Грунт. Після того, як виріб помыто і висушене після шліфування, проводиться нанесення антикорозійного грунту. Вибирають це речовина дуже ретельно, при цьому враховуючи специфіку батареї і її стан: у цьому відношенні краще скористатися послугами консультанта в магазині.

Процедура фарбування чавунного радіатора

3. Фарбування. Першим ділом забарвлюється внутрішня частина і верх: це убезпечить від виникнення патьоків. Вибір кисті проводиться методом експерименту – головне, щоб було зручно працювати. Щоб домогтися гарної стійкості фарбування, краще нанести два шари матеріалу невеликої товщини.

Проводити подібні заходи краще всього після закінчення опалювального сезону. По-перше, на гарячу поверхню фарба лягати не так якісно; по-друге, радіатори можна зняти і покласти на спеціальний підставки, для більшої зручності роботи.