Арматура для зведення фундаменту У зв'язку з тим, що на фундамент приходить навантаження всього будови, що дуже важливо робити його максимально надійним, міцним і безпечним. Коли планується будувати фундамент для житлового будинку, рекомендується зупинятися на міцній арматурі.

Бетон володіє хорошими властивостями міцності щодо стискування, а ось під час розтягування бетон часто руйнується. Якщо додати в бетон арматуру, то вийде залізобетон, володіє кращою стійкістю до процесу розтягування.

Різновид арматури

У більшості випадків арматура виготовляється із сталі, однак сьогодні технології в усіх галузях все більше вдосконалюються і тому в наш час можна зустріти арматуру зі склопластику. По-іншому така арматура ще називається композитної. Виходячи з тверджень виробників арматури, композитний вигляд виробу володіє дуже великою міцністю, яка не зрівняється з металевим видом арматури. При виборі арматури для фундаменту варто враховувати її товщину. Бажано для фундаменту житлового будови користуватися арматурою, товщиною від 8 до 16 міліметрів.

Для кожного типу підстави потрібно підбирати арматуру правильного діаметру. Даний виріб зустрічається з гладкою поверхнею і з ребристою.

Арматура для зведення фундаменту
Арматура для зведення фундаменту

Що ж краще застосувати?

При зведенні фундаментальної основи для будинку краще всього використовувати ребристу арматуру, яка буде забезпечувати найкраще зчеплення з бетонним розчином. Гладка арматура використовується найчастіше в якості конструктивного елемента, щоб уникнути зсуву ребристою арматури. При цьому така арматура повинна володіти меншим діаметром.

Зварювати арматуру простіше і швидше. Внаслідок цього за мінімальний час буде готовий каркас. Але, на жаль, зварені ділянки не володіють достатньою міцністю, тому для фундаменту рекомендується в'язати арматуру за допомогою спеціального дроту. Щоб здійснити цю процедуру потрібно скористатися спеціальним гаком або пассатижами. Також можна в'язати арматуру спеціальним пістолетом, проте цей інструмент досить дорогий.

Арматура для зведення фундаменту
Арматура для зведення фундаменту

Розрахунок арматури для стрічкових фундаментів.

Якщо фундамент будівлі розміром 6 на 6 метрів і при цьому має ширину 40 сантиметрів, а висоту до 70 сантиметрів, то для створення такої підстави нерідко застосовується арматура в два пояси. З цією метою можна скористатися 4 прутами, які повинні лежати по горизонталі, по 2 арматури у верхній частині і в нижній. Далі на відстані п'ятдесят сантиметрів один від одного кріпляться поперечні прути.