Фундамент для цегляного будинку Будинок не зводять прямо на ґрунті. Будівництво цегляного будинку починається з закладки відповідного фундаменту. Без нього споруда виявиться нетривкою.

Питання полягає в тому, який тип фундаменту вибрати. Він може бути пальовим, стрічковим або плитних. Кожен господар робить вибір на підставі спеціальних геологічних досліджень. Вони допомагають визначити вид грунту, врахувати всі особливості земельної ділянки. З такими даними важко помилитися з вибором підстави.

Тим, хто знайомий злегка з будівництвом, начувся про стрічковому фундаменті. Його знають, як підстава здатне витримати значні навантаження. На ньому зводять будинки з бетону, які стрічковий фундамент витримує не один рік. Основа закладається і під несучими стінами, і під звичайними перегородками. Принадність стрічкового фундаменту ще в тому, що з ним можна зробити підвал. Він стане не тільки опорою для будинку, але і для стінами підвалу.

Стрічкове підстава зводиться двома різними способами: монолітних та збірних. Перший споруджується у вигляді бетонної стрічки з армуванням та без переривання. При будівництві другого типу використовуються блоки з бетону. Його плюс – швидкість зведення. Мінус – неминучість залучення техніки і додаткових працівників. Монолітний випереджає свого побратима по міцності.

Під цегляний будинок краще закладати заглиблений стрічковий фундамент. Коли ж намічається будівництво підвалу, низ фундаменту повинен заглиблюватися ще нижче, ніж розташовані грунтові води.

Фундамент для цегляного будинку
Фундамент для цегляного будинку

Про пальове підстава згадують, коли на ділянці виявлені обсипаються грунти. У цьому випадку навантаження доведеться палі, які споруджують на більш щільному грунті. Опорою для стін стане і ростверк, що з'єднує палі. Даний тип фундамент підходить, коли хочеться заощадити на матеріалах, зменшити земельні роботи. Тому його зводять і на міцних грунтах за бажанням господаря ділянки. Мінусом пальового фундаменту вважається залучення спеціальної техніки та фахівців для буріння свердловин під палі. З усього розмаїття його видів під цегляний будинок закладається буронабивна залізобетонна основа.

Третій варіант опори для будинку з цегли являє собою плиту із залізобетону. При виборі такої підстави забувається про будь-якому русі грунту. На фундамент, його міцність і цілісність не позначаються ні вертикальне, ні горизонтальне переміщення грунту. Плита підходить, коли будинок зводять на пучиністому грунті, а також здатного до просідання.