Який тепла підлога краще - водяний або електричний Щоб зробити квартиру або заміський будинок затишним, можна застосувати такий елемент, як система, подогревающая підлогу. На даний момент ринок пропонує на вибір два варіанти таких підлог – працює на електриці і на воді.

Нижче порівняємо обидва варіанти, щоб надати вам вибір. Подивитися варіанти теплих підлог і замовити їх монтаж можна на сайті - https://hot-floor.com.


Який тепла підлога краще - водяний або електричний

Електричний підігрітий підлогу

Складається таке пристрій з проводів особливих сплавів, в яких електрика трансформується в тепло. Разом з підлогою встановлюється також терморегулятор, за допомогою якого можна варіювати ступінь підігріву підлоги.

З достоїнств теплої підлоги електричного типу виділяють:

#9786; довгий термін експлуатації. Порівнюючи такі моделі з водяними «теплими підлогами», їх стійкість до пошкоджень механічного типу значно вище;

#9786; невисоке споживання електричної енергії, що не вдарить по кишені. Багато хто думають, що якщо в будинку встановити систему «тепла підлога», то рахунки за електроенергію будуть дуже великими. По правді кажучи, електричний підлогу споживає стільки ж світла, як і будь-який інший предмет побутової техніки.

З недоліків можна виділити наступні:

#9785; електрика, проходячи по проводах, хоч і в невеликих кількостях, але все ж викликає випромінювання. При цьому дещо знижується екологічність використання такої системи;

#9785; висока вартість на монтажні роботи електричного статі.

Водяний «тепла підлога»

Теплопередающим агентом у випадку з цією технологією виступає вода, яка може надходити як з стояка, так і з системи водопостачання. Для роботи такого типу підлоги необхідна установка насоса, за рахунок якого вода буде циркулювати по системі. Звичайно, можна облаштувати «тепла підлога» таким чином, щоб вода циркулювати за рахунок тиску, однак, при цьому знижується опалювана площа.

Водяна система та її переваги:

#9786; невисока вартість монтажних робіт, порівнюючи з електричним типом;

#9786; теплоносієм виступає вода, тому собівартість не буде великою, забезпечуючи при цьому якісний обігрів приміщень.

Однак, незважаючи на всі плюси, мінуси також наявні:

#9785; комунікації можуть пошкодитися, внаслідок чого виникає протікання;

#9785; при занепаді тиску в системі постачання водою, необхідно використання насоса.

Варто зазначити, що використання системи «теплої підлоги» водяного типу не вітається в багатоквартирних будинках, так як вода, циркулюючи по системі водопостачання, спочатку обігріває ваше приміщення, а назад повертається в холодному вигляді. З цієї причини, в багатьох квартирах заборонено монтувати «тепла підлога» такого типу.

Якщо ви все ж вирішили встановити теплий водяний підлогу у себе вдома, вам потрібна санкція комунальних служб, яка дасть дозвіл на використання води з централізованої системи опалення.