Як відвести воду від фундаменту Одним з наслідків рясних опадів може стати збільшення вологості безпосередньо в будинку: і причина тут не тільки у вологому повітрі, приникающим в оселі, але й у підвищенні рівня грунтових вод безпосередньо біля фундаменту.

Результатом цього може стати затоплення підвальних приміщень, а при низькому фундаменті – проникнення води в сам будинок. Щоб уникнути подібних неприємних явищ потрібна організація відводу води від будинку, що включає в себе цілий комплекс заходів.

Якщо в будинку є цокольний поверх або підвал, відвід води потрібно налагодити в обов'язковому порядку. Проводиться така робота паралельно з загальними будівельними роботами, так як після закладання фундаменту реалізувати її буде досить проблематично і потягне додаткові витрати часу та фінансів. Подібна робота починається з викопування котловану навколо житла: у нього укладають дренажні труби, з облаштуванням в місцях стикування і на кутах оглядових колодязів. Це робиться по тій причині, що в таких місцях іноді можуть виникати затори. Місцем розташування відкачує колодязя, призначеного для відведення надлишків води, служить найнижча точка.

Найчастіше застосовуються дренажі двох типів:

1. Лінійний. Включає в себе полівінілхлоридні секції, створюють певну систему по всій отмостке будинку. Для захисту місць зливу практикується установка решіток, вода відводиться в приймальний колодязь. Даний тип дренажу вважається найбільш ефективним, що і пояснює його велику популярність.

Як відвести воду від фундаменту

2. Пластовий. Такий дренаж встановлюють під фундаментну плиту, в один рівень з піщаною подушкою. Для відведення води в даному випадку використовують спеціальні перфорований дрени, попередньо обсипані піском і щебенем. Така засипка виконує роль фільтра, що оберігає дрени від засмічень.

Що стосується глибини дренажної системи, то вона повинна розташовуватися нижче подушки фундаменту не менш, ніж на 30-50 см: це дозволить налагодити ефективне відведення води, навіть у разі рясних опадів. При цьому показник ухилу дренажних каналів у бік відвідного колодязя повинен дорівнювати 2 см/м: це забезпечить безперебійну доставку води в потрібному напрямку. При цьому верхньою точкою відліку всього периметра зазвичай береться будь-який кут будинку.