Зелена архітектура на даху будинку Дах будинку теж може бути корисною і неважливо, про який даху йде мова. Наприклад, можна на ній створити озеленення. А розташування на покрівлі ґрунтового шару з цими рослинами називають архітектурним або екстенсивним озелененням.

Така задумка покрівель з'явилася дуже давно, та в Європі вона вважається звичайним явищем, а от для нашої країни — це нововведення.

Переваги дахів з рослинності

Незважаючи на складність такої задумки, вона має ряд переваг:
- підвищується термін служби покрівельного матеріалу;
- завдяки додатковому шару — землі і трави, збільшується теплоізоляція. А отже, немає необхідності в облаштуванні якісного утеплювача;
- відмінна шумоізоляція;
- поліпшення складу повітря, так як і на даху, і на землі зростає рослинність;
- зменшення пилу за рахунок поглинання їх рослинами;
- не буде сочитися вода з дахів під час дощу;
- ділянка стає особливим і унікальним;
- якщо вирішите продати, то вартість земельної ділянки з такою будовою, обійдеться в чималеньку суму.

Мінус озеленення дахів

До недоліків зеленої архітектури покрівлі можна зарахувати потреба проведення хороших ремонтних робіт по підготовці даху і чималу витрату грошей.

Запити до поверхні основи

Зелена архітектура на даху будинку
Основна вимога до покрівлі – необхідна надійність і непорушність. Адже на неї буде діяти як багатошарова система, так і роботи по обслуговуванню. Варто звернути увагу і на те, що обрана поверхня повинна витримати навантаження вагою 170 кг/м.

Такий варіант облаштування підходить до багатьох типах дахів: прямим і до уклонным. Але все ж перевагу варто віддавати саме другого варіанту, так як виключається зведення водовідвідної конструкції.

Тим не менше ухил повинен бути незначним, оскільки занадто крутий ухил вимагає великих витрат в плані фінансів, які навряд чи окупляться в сільській місцевості. Зелену архітектуру варто споруджувати на житловому будинку, так як в ньому є горище. Саме в ній можна зберігати потрібні пристосування для догляду за рослинним покривом. Не рахуючи того, що з ним комфортно дбати за станом даху і роботою дренажних систем.

Які рослини найбільше підходять?

Не всім рослинам буде комфортно на даху, як і на землі. Підбирати необхідно найвимогливіші. Перевагу варто віддавати рослинам з невеликою кореневою системою і стійким до вітрових навантажень. Не менш важливий і такий фактор — стійкість до холодів, особливо в зимовий час. Але рослини також не повинні конфліктувати один з одним, тобто потрібно врахувати їх сумісність.

Для зеленої архітектури дахів відмінно підходять низькорослі рослини, молодила, ломикамені і окремі ліани. Щоб по максимуму відчути близькість з природою, то використовуйте на даху квітучі рослини, які приваблюють бджіл і метеликів.

Таке озеленення дахів допомагає не тільки наблизитися з природою, але й залучить масу захоплених поглядів сусідів.