Характеристики газонних грунтів Гарний зелений газон найчастіше на присадибній ділянці є однією з візитних карток проживає в будинку родини. Щоб домогтися такого результату, доводиться докласти чимало зусиль: це стосується і заходів щодо поліпшення якості ґрунту.

Як правило, початковий рівень якості землі на ділянці досить низький. Причиною цього може бути виснаження ґрунту і наявність у ньому різних забруднень у вигляді хімічних речовин або сторонніх предметів. Свою роль відіграють і наслідки будівельних робіт, що включає часткове або повне знищення родючого шару.

Щоб облаштувати якісний газон, в деяких випадках доводиться завозити родючу землю, насичену усіма необхідними компонентами для повноцінного харчування декоративних рослин. Але найчастіше досить просто провести відновлювальні заходи щодо відновлення необхідних якостей вже наявний грунту.
У будь-якому випадку, перед засівом газону потрібно визначити реальний стан грунту, з тим щоб вибрати подальшу тактику дій.

Насамперед, важливо зрозуміти, який тип грунту є в наявності:

• Глинисто-піщані ґрунти мають розсипчасту структуру з дрібними грудочками: як нижній шар для газону, цей тип землі підійде ідеально. Якщо грунт має однорідну консистенцію, зберігає форму після стискання долонею, значить фронті нами песчанистая глина. Для використання на газоні такий варіант не дуже привабливий, так як води з нього буде швидко йти, що спричинить за собою вимивання добрив.

• Земля глинистого типу взагалі не підходить для використання на газонах, незважаючи на містяться в її складі корисні складові: в таку грунт, вода майже не всмоктується.

• Те ж стосується і чистої глини, більш придатною для будь-яких будівельних робіт, ніж для вирощування на ній рослин.

• Перегній, незважаючи на своє багатство різними поживними речовинами, у чистому вигляді на газонах також не застосовується, через підвищеної пропускаемости води. В результаті цього починаються процеси окислення, з-за чого не тільки погіршується

Характеристики газонних грунтів
стан газону, але і починають виникати різні хвороби, які пошкоджують рослини. До того ж, на перегної дуже швидко розмножуються бур'янові культури. Погана пористість цього типу грунту стає причиною поганого вентилювання кореневих систем.

Визначивши тип та характеристики ґрунту, можна приступати до заходів щодо внесення додаткових або мінеральних компонентів, що дозволяють зробити землю придатною для засіву декоративними травами.