Зовсім як справжні Якщо ви любите квіти, але немає можливості їх вирощувати, можна прикрасити будинок ось таким квіткою. До речі, такий кактус можна використовувати і як подушечку для голок.

При необхідності його легко випрати.

«Кактус»

Його в'яжуть дуже просто — стовпчиками з накидом.
Для початку зробіть викрійку на папері кактуса. Потім по цій схемі вывяжите деталі (по дві на кожній). Ще знадобиться поролон завтовшки приблизно в 1 див. Підійде будь-поролонова губка, її треба розрізати на пластинки потрібної товщини. З цих платівок зробіть заготовки за тим же викрійками, але на 0,5 см менше. На пластинку покладіть з двох боків заготовки і зшийте їх з краю. Вийде пухкенька «лопатка». Таким чином зберіть всі деталі кактуса і з'єднайте їх між собою.

Як горщика можна використовувати будь-яку пластикову ємність з-під майонезу, йогурту, олії. Візьміть товсту нитку улюбленого кольору для обмотки горщика, а іншу, більш міцну, заправте в голку. Цією ниткою потрібно буде закріплювати на горщику нитка для обмотки. Переплетення робіть, як на кошику, тобто в шаховому порядку. Я голкою прокалывала дірку в пластиковій заготівлі, прокладала нитка для обмотки і в ту ж дірочку просовывала голку назад. Нитка для обмотки виходила в петельці. Петлю затягувала і через відстань 1,5-2 см робила черговий прокол. І так до самого низу. Нитки для обмотки і фік-
сирующую добре брати контрастного кольору. Тоді красивіше виглядає саме переплетення.

Виріжте шматок поролону по формі горщика. Поверх нього стовпчиками з накидом зв'яжіть темний круг — «грунт».

«Грунт» і сам «кактус» закріпіть на поролоні (я просто пришила «кактус» до «грунті», а її в свою чергу — до поролону). Всю конструкцію закріпіть в горщику клеєм ПВА. Можна і без клею, але тоді для стійкості поролон повинен бути трохи ширше горщика.

«Мухомори»

Гриби в'яжуть по тому ж принципу. Великий гриб починайте взяти з білої ніжки стовпчиком з накидом по колу, як палець в рукавичці. Вигини і потовщення ніжці можна надати, збавляючи або додаючи кількість стовпчиків. Довязав ніжку, продовжуйте тієї ж білою ниткою вив'язувати коло (низ капелюшка гриба). Коли низ капелюшка буде готовий, червоними нитками вывяжите такий же коло (верх капелюшку мухомора). Наповніть ніжку обрізками поролону, зверху покладіть поролонову заготівлю і зшийте капелюшок — гачком пров'язуючи по колу ряд стовпчиків з накидом і захоплюючи петлі низу і верху капелюшки.

Маленький гриб в'яжіть цілісно, знову ж таки за принципом пальця в рукавичці. Закінчивши в'язати ніжку і починаючи капелюшок, додайте певну кількість стовпчиків для збільшення обсягу капелюшки. Закінчите в'язання, збавляючи стовпчики, тобто пров'язуючи по 2 разом. Зв'язавши маленький грибок, набийте його поролоном (звичайно, можна використовувати і іншу вибійку, але після прання виріб може втратити форму).

Для підставки з щільного картону виріжте острівець довільної форми, обтягніть його тканиною темного кольору (краще трикотажної — так буде легше зміцнити «траву»). Пришийте до цього острівця «гриби» і займіться «рослинністю».

Для цього знадобляться поліефірна нитка зеленого кольору, залізна трубочка і свічка. Протягніть нитку в трубочку, кінець її розігрійте над полум'ям свічки і швидко притисніть його до підставці. Нитка приклеїться. Посуньте трубочку і відріжте нитку на потрібній висоті
— і так, поки вся площа «острівця» не буде покрита «зеленню».

Залишається тільки вишити на капелюшках «мухоморів» білі цятки — і сувенір готовий.


Валентина Якимовец
За матеріалами газети "Толока. Робимо самі"