Зовнішня обробка балконів і лоджій Ви хочете, щоб ваші балкон або лоджія були красивими, вписувалися в архітектурний фасад будинку і не страждали від негоди? Тоді зовнішня обробка сучасними матеріалами – пріоритетний вибір.

Пластик і залізо функціональні, практичні і не бояться ніяких природних катаклізмів!

Сайдинг – професійна обробка

Для обробки зі сторони вулиці використовуються пластик і оцинкована бляха у вигляді вузьких панелей (оптимальна ширина 10 см). Вони мають сучасну назву «сайдинг» – синонім вінілової і металевої «вагонки». Переваги сайдинга перед традиційною корабельної дошкою (вагонкою) незаперечні — він презентабельно виглядає, довговічний (зберігає свої якості до 50 років), не тріскається, не тьмяніє, не вимагає догляду. З ним поєднується будь фасадний матеріал, до того ж сайдинг не заважає вентиляції приміщень, одночасно захищаючи їх від несприятливих погодних умов.

Колірна гамма металосайдингу варіює від білого до чорного. Дуже популярні насичені тони (зелений, вишневий). Пластиковий сайдинг випускається тільки в пастельних тонах, зате відтінок не тьмяніє. Для металосайдингу використовуються стійкі фарби і полімерні плівки для захисту кольору і металу від корозії. Пластикові панелі можуть мати різні фактури (матові, під дерево), тому ваш вибір не обмежений.

Монтаж

Зовнішня обробка балконів і лоджій
Сайдинг монтується на решетування (дерев'яні рейки) цвяхами, які потім легко маскуються. Причому поверхня може бути фактично будь-мати значні нерівності. З панелей сайдинга можна зробити конструкції будь-якої форми й величини. Єдина умова – всі зазори і щілини треба обробити герметиком для вологоізоляції. Якщо панель отримала пошкодження, її легко замінити, не порушуючи цілісність усієї конструкції.

Пластик або залізо?

Переваги пластикового сайдингу різноманітні: це і красивий зовнішній вигляд з різноманітністю фактур, і довговічність, стійкість до широкого діапазону температур (від -50 до +70), і адаптація до будь-яких форм і поверхонь завдяки пластичності і гнучкості. Крім того, вініл практично не горючий і не токсичний. Але є у нього один недолік: він дуже неміцний.

Якщо конструкція вимагає підвищеної механічної міцності, краще використовувати металлосайдінг.

Він володіє рядом позитивних властивостей по відношенню до пластику:
• широкий діапазон розмірів (мінімальні відходи при монтажі);
• яскраві кольори;
• проста установка (по типу мозаїки);
• висока морозостійкість і низька деформація;
• абсолютна негорючість;
• екологічність;
• простота в експлуатації – не притягує пил, як пластик;
• можливий монтаж утеплювача в зазори між панелями і поверхнею;
• економічність (на 40% дешевше пластику при однаковій площі поверхні).

Недолік металосайдингу в необхідності виготовлення спеціальних комплектуючих: куточків, лиштв і т. д. Він не ріжеться і не гнеться, як вініловий.

Вибір пластику або металу для обробки робиться виходячи з умов експлуатації, складності конструкції та дизайнерського рішення. В принципі, обробка заскленого балкона або лоджії зовні сайдингом під силу навіть новачкові. Дотримуючись інструкцій на будматеріалах або порад професіоналів (у книгах чи інтернеті), ви самі зможете перетворити лоджію або балкон протягом дня. Єдина умова: потрібно бути обережним при висотних роботах. Якщо ви живете вище 3-го поверху, обробку краще перекласти на професіоналів.