Поради щодо вибору насоса для колодязя Обладнання системи водопостачання заміського будинку включає обов'язкове використання насоси для колодязя, адже саме з його допомогою буде здійснюватися подача води в труби.

В даному випадку мова йде про ту ситуацію, коли основним джерелом води на ділянці є колодязь.

У продажу пропонується безліч откачных насосів, які можна розділити на такі типи:

1. Занурювальний. Такий насос під час своєї роботи повністю занурюється у воду. Має герметичний корпус, здатний забезпечити функціонування пристрою навіть на значній глибині. Це дає можливість уникнути впливу кисню в якості агресивного середовища на поверхню насоса. Поплавковий вимикач виступає в ролі запобіжника, срабатывающего в разі падіння рівня води нижче критичної позначки. Ясна річ, що при такому принципі роботи насоса він не вимагає наявності забірного шланга з зворотнім клапаном. До недоліків можна віднести необхідність періодичної очистки заглибного насоса від різних наростів, що виникають у воді.

2. Полупогружной. Його ще називають поплавочным, завдяки тому, що такий насос плаває на воді за рахунок спеціального поплавця, з зануреним водозабірником. Завдяки такій конструкції такий насос не залежить від змін рівня води, втім, як попередній варіант. Також, полупогружной насос захищений від можливості загарбання сміття з дна колодязя. Для цього, перед установкою, необхідно ретельний прорахунок рівня посадки.

3. Поверхневий. Для установки таких насосів обладнується закрите приміщення: це може бути окремий приемок біля колодязя, або найближчим будова. Найголовнішим недоліком такого насоса є загроза замерзання забірного шланга під час сильних морозів. Як правило, при використанні таких систем на дачі, на зиму їх прийнято знімати.

Поради щодо вибору насоса для колодязя

Для забезпечення безперебійного водопостачання приватного будинку найкращим варіантом є глибинний насос, проте перешкодою на шляху його використання може бути недостатній рівень води в колодязі. Що стосується принципу робота насосних пристроїв, вони можуть бути відцентровими, вібраційними й ручними. Відцентрові насоси здатні піднімати воду на висоту 10-15 метрів. Вібраційні пристрої піднімають воду значно вище, однак повністю занурюватися у воду вони не можуть, з-за чого при роботі виникає додатковий шум. Ручні пристосування відрізняються малою потужністю, однак можуть застосовуватися в ситуаціях, коли відсутня подача електроенергії.