Різновиди свердловин що вибрати

Власники заміських котеджів все частіше звертаються в спеціалізовані компанії за послугами буріння свердловин з кількох причин. Далеко не всі регіони країни забезпечені центральним водопостачанням.

А наявність води на ділянці є необхідною умовою життєзабезпечення і визначає рівень життя. Особливо, якщо у ваші плани входить наявність басейну, лазні, декількох санвузлів в будинку і великого саду.


Свердловина займає менше місця і має більшу глибину, ніж у криниці, а це означає, що й вода в ній чистіше. Та й термін придатності колодязів коротше, так як із-за невеликої глибини схильні до проникнення у воду токсинів і різних шкідливих бактерій. Розрізняють два основних різновиди буріння.
Свердловина на пісок


Цей вид свердловини передбачає буріння на глибину до тридцяти метрів, тому вона вважається неглибокою. Якщо справа стосується Московської області, то тут глибина коливається в межах 10-50 м. Для цього виду характерний нетривалий термін служби, мала водовіддача і невисока якість води. До їх основних переваг можна віднести низьку вартість виконання робіт, а строк цієї процедури складає всього один-два дні. За способом буріння свердловини на пісок (або на вапняк) теж відрізняються від артезіанських. Щоб пробурити піщаний ґрунт, використовується шнековий метод. Дізнатися подробиці проведення цієї роботи, а також ціни можна на сайті www.geolog.ru.


Артезіанська свердловина


Цей різновид відрізняється тим, що водовіддача набагато вище, ніж у піщаній. Це дозволяє забезпечувати водою не один будинок, а відразу декілька. Розмір глибини буде залежати від того, в якому районі Підмосков'я запланована процедура буріння. Так, на півдні глибина складе 20-30 м, а на півночі – до 220 м. Термін служби може перевищувати 50 років. Тривалість служби збільшується, так як використовуються передові технології та витратні матеріали.


Створення свердловини на вапняк – трудомісткий процес із залученням великої кількості техніки та витратних матеріалів. Сама конструкція артезіанської свердловини теж складніше, ніж у піщаній. Враховуючи всі ці фактори, часу на її облаштування піде від 5-ти днів. Хоча вартість такої свердловини вище, але результат перевершує всі очікування. Вода в ній без домішок, якісна, не замулюється і не вимагає установки додаткових фільтрів. Який з представлених видів вибрати, замовник вирішує сам, виходячи з особливостей геологічної будови, конструкції і фінансових можливостей.