Поради щодо створення рокарію Власникам заміських будинків вже давно полюбився цей спосіб зробити свою ділянку ближче до природи, тим більше в даному випадку не потрібні ніякі земляні роботи.

Ще один великий плюс – згодом за таким квітником не потрібен особливий догляд, включає полив або прополку.

При створенні кам'яної клумби слід застосовувати певні принципи:

1. Місце. Найбільш сприятливо для рокарію, коли ландшафт ділянки має природні перепади: так як у випадку рівнини доведеться насипати гірку вручну. Якщо досвіду немає, відразу братися за великий рокарій не варто – краще спробувати спорудити невелику гірку, щоб потренуватися. Є варіант покликати досвідченого дизайнера, але можна також взяти за приклад мають на будівельних сайтах фото з прикладами рокаріїв.

2. Типи. Рокарії бувають класичного, плоского і підпірного типу. Перший спосіб підходить для гірського і горбистої ландшафту: схили завжди більш об'ємні для розміщення квіткових та інших насаджень. Такий тип гірки особливо зручний для створення максимально схожого на природне гористу місцевість, з властивими йому обривами, скелями і кам'янистій осипом. Якщо ділянка має рівну поверхню, то в такому випадку більше підійде плоский тип рокарія: для обсадження його найчастіше використовується хвойник, що значно змінює присадибну територію. До того ж, за рахунок стійкості до сезонних перепадів використовуваних багаторічників, рівень рослин завжди однаковий. Щоб швидше спорудити плоский рокарій, краще заздалегідь зробити креслення на папері. Що стосується підпірного рокарію, або підпірної стінки, то краще всього застосувати її на краю території, біля паркана чи стіни будинку. Це дає можливість застосувати багатоярусну висадку рослин, від високих ззаду, до нижчих – попереду

Поради щодо створення рокарію

3. Загальні правила. Перед пристроєм рокарія окреслюють його межі, і провести повну очищення від всіх бур'янистих рослин. Потім з ділянки знімається шар грунту глибиною 20-25 см: на дно отриманого міні-котловану постилается геотекстиль, який буде перешкоджати зростанню бур'янів. Поверх нього облаштовується подушка піску, товщиною 5 см: її називають імітацією дренажної системи. Робиться це, щоб перешкоджати скупченню води на кам'яній гірці. Поверх піску насипається звичайна грунт, з деякою утрамбовуванням, що дозволяє осіданням ґрунту в майбутньому. Цілком допускається використання тієї ж землі, яку викопали під час облаштування котловану.

4. Укладання каменів. Найбільші екземпляри встановлюються в центрі майданчика, їх оточують середніми, ну а дрібні – по краях. Тип застосовуваних каменів знаходиться в повній залежності від обраного рокарія. Описана вище укладання найбільше підходить для класичних гірок.